Reklam Alanı

Sunat Atun Kazakistan’da

Bakan Sunat Atun Bilim ve Teknoloji Zirvesi için Kazakistan’da

Bakan Sunat Atun Bilim ve Teknoloji Zirvesi için Kazakistan’daBakan Sunat Atun, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Bilim ve Teknoloji Zirvesine katılmak ve uluslararası  temaslarda bulunmak için Kazakistan’a gitti.

Ekonomi ve Enerji  Bakanlığı Basın Bürosundan alınan bilgiye ışığında; birinci İİT Bilim ve Teknoloji Zirvesi’nin katılan Bakan  Sunat Atun, İslam İşbirliği Teşkilatı üye ülkelerin teknoloji, ekonomi ve sanayi, bakanlarıyla bir araya girmesi ve önemli temalar yapacağını bilinmekte.

1973'te, İslam İşbirliği Teşkilatınına  üye 7 ülke tarafından kurulan şuan başkanlığını İslam Kalkınma Bankası Başkanı ile görüşen Bakan Sunat Atun, 


Bilim ve Teknoloji Zirvesine, 57 İslam İşbirliği Teşkilatı ülkesinden devlet adamları ve bürokratlar bunu yanı sıra 100'den fazla uluslararası örgütten temsilci ve gözlemci katılmaktadır.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ev sahibi olarak yaptığı açılış konuşması sonrası zirve, hem bölgesel anlamda hem de ikili  ilişkileri açısından üye ülkeler ve  KKTC için son derece önemli konumdadır.